Üsküdar İlçesi Koşuyolu semtinde bulunan Özel Asfa Koleji’nde yapılacak yaz okulu faaliyetlerimiz 17 Haziran 2019 Pazartesi günü başlayacak, 9 Ağustos 2019 Cuma gününe kadar devam edecektir.

Dönemler ve tarihleri aşağıda yazılıdır. Yaz okulumuzun sizler için en önemli avantajlarından biri, dönemle sınırlı kalmadan ve başlangıç-bitiş tarihleri arasında ,haftalardan oluşan bölümlerin istenilen şekilde, kendi tatil planınıza göre satın alınabilmesidir. Marmara Yaz Spor Okulu 17 Haziran-9 Ağustos tarihleri arasında 8 haftalık dönemden oluşmaktadır.

Yaz Okulu Dönemlerimiz

17 Haziran – 21 Haziran

24 Haziran – 28 Haziran

01 Temmuz – 05 Temmuz

08 Temmuz – 12 Temmuz

15 Temmuz – 19 Temmuz

22 Temmuz – 26 Temmuz

29 Temmuz – 02 Ağustos

Branşlarımız

BASKETBOL | YÜZME | FUTBOL | CİMNASTİK | DRAMA | SATRANÇ | SİNEMA | STREETBALL | MASA TENİSİ | BADMİNTON | TENİS

YAŞ GRUPLARI

2019 Yılı Yaz Okulumuzda 2015-2007 doğumlu öğrencilere yer verilecektir. Öğrenciler yeterli kayıt olması halinde tamamen kendi yaşıtları ile, mümkün olmaması halinde bir büyük veya bir küçük yaş grubuyla birlikte gruplandırılarak, yaz okulu programında bulunan etkinliklere grup olarak katılmaktadırlar.

EĞİTMENLERİMİZ VE EĞİTİMLERİMİZ

Yaz okulumuzda görev personelimiz kendi branşında eğitimini tamamlamış eğitmenlerden oluşmaktadır. Eğitmenlerimiz, ilgi ve yeteneklerini değerlendiren, güven, samimiyet, motivasyon ve takım ruhunu ön planda tutan yaş gruplarına göre öğrenme ve gelişimi eğlenceyle destekleyebilen, koordinatörler,uzman eğitmenler ve yardımcı personellerden oluşmaktadır.

Marmara Yaz Spor okulu öğrencilerimiz Basketbol, Yüzme, Cimnastik, Masa Tenisi, Okçuluk, Futbol, Badminton,Yaratıcı Drama ve Sportif Oyunlar derslerini branş eğitmenleri eşliğinde yapmaktadır. Marmara Yaz Spor okulunda dersler esnasında öğrencilerimizin ihtiyaçları ve öz bakım becerileri konusunda yardımcı olmak üzere grup liderleri, ayrıca yüzme derslerinde öğrencilerimizin kıyafetlerini değiştirme, saçlarını kurutma vb. ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olarak grup sayısına bağlı olmak üzere yardımcı bayan eğitmenler bulunmaktadır.

BESLENME VE ULAŞIM

Marmara Yaz Spor Okulumuzda, Özel Asfa Koleji Okulunun yemek hizmetini sağlayan Yemekşah firması ile çalışmaktayız. Öğrencilerimize yemeklerinde personelimiz eşlik etmekte, 4 çeşit öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir.

Öğrencilerimizin tesislerimize ve tesislerimizden evlerine ulaşımı yaz okulu servisleri tarafından sağlanabilmekte veya velilerimiz kendi imkânları ile ulaşım sağlayabilmektedir. Servis hizmeti, Özel Asfa Koleji okul servis taşımacılığı hizmeti veren Seyran Turizm Servis Firması tarafından sağlanmaktadır. Yaz okulu süresince firma tarafından Okulumuzda görevlendirilen servis sorumlusu velilerimize kayıt işlemleri, bilgilendirme ve ulaşım ile ilgili her konuda destek vermektedir. Servisler, saat 09.00 itibariyle tesisimize gelmekte ve akşam 17.00’da tesisimizden çıkış yapmaktadır. Öğrencilerini kendileri bırakıp almak isteyen velilerimiz, saat 08.00’den itibaren tesiste görevli personelimize öğrencisini teslim edebilmekte, saat 18.00’a kadar öğrencimizi personelimizden teslim alabilmektedir.

Süper Bilim Dedektifleri

Marmara Yaz Spor okulunda 8 haftalık programımızda Cuma günlerini öğrencilerimiz için eğlenceli bilim ile tanıştırıyoruz. Peki Süper Bilim Dedektifleri ile neler öğreneceğiz?

Eğlenceli Bilim

Bu etkinlikte öğrenciler Fen derslerinde öğrendikleri konuları; eğlendiren, hayal gücünü harekete geçiren ve onlara bilimi sevdiren deneylerle pekiştirirler. Bilimin aslında ne kadar eğlenceli olduğunu görürler.

Paleontologlar İş Başında

Bu etkinlikte öğrenciler dinozorların ilginç dünyasına bir bilim insanı gözüyle bakıp incelemelerde bulunuyorlar.

Entomoloji Atölyesi

Bu bir doğaya saygı atölyesidir. Bu atölyede çocuklarımız, çoğunu belgesellerde bile sıklıkla görmediği böcek çeşitlerinin gerçeğini, üç boyutlu görsellerle inceleyebileceklerdir. Bir yandan bunları incelerken diğer taraftan böceklerin mimariye, tıbba ve bilime ilham veren yönlerini, beslenme zincirindeki yerini, yaşamlarını inceleyeceklerdir.

KAYIT FORMU